Biotop Popis funkce Realizace Stavba Inspirace
  Zahradní jezírko, přírodní bazén, koupací jezírko, biotop.

Zahradní jezírka / Biotopy

 
     
 

Naše firma je odborníkem na realizaci zahradních jezírek ve Zlíně a jeho okolí. Zahradní jezírko jinak řečeno přírodní bazén, koupací jezírko či biotop jsou názvy pro bazén, který nepotřebuje chemii, není modrý, čistí se jednou za pět let a celoročně u něho můžete relaxovat. Tato metoda zakládání zahradních jezírek je stará zhruba 20 let. V zahraničí se stává moderním trendem a u nás také získává na popularitě.

Ostatně je opravdu štěstí, že některé nové módní trendy zavrhují chemii a umělost a vydávají se směrem přírodní harmonie a jednoduchosti, zahradní jezírko je toho praktickou ukázkou.

Klasický bazén nemůže fungovat bez chemických přísad a filtrů, protože k udržení křišťálově čisté vody v jakékoliv holé nádrži nemá příroda žádný důvod. Vše na této planetě, od nejmenší řasy po největší strom, se snaží žít. Udržovaní sterilní čistoty v místě, které splňuje všechny předpoklady ideálního prostředí pro rozmanitý život (slunce, voda, vzduch) není možné bez nepřirozeného a neustálého boje.

Funkce zahradního jezírka spočívá v opačnému přístupu vnímajícím  přírodní zákony. Všechny přirozené procesy jsou v něm zapojeny jako naši pomocníci, šetří nám práci s údržbou, naše zdraví i peníze.

 
     
     
Doporučujeme: Zahradní jezírka | střešní izolace | zateplování | zahradní nábytek